Kategorie zboží
Akční nabídky
Certifikáty

Srovnání diktafonů Eltrinex V4Pro a D-Mojo Meraby

Základní srovnání

V následujícím textu se pokusíme shrnout parametry diktafonů Eltrinex V4Pro a D-Mojo Meraby a vyzdvihnout pozitiva a negativa každého z nich. V případě, že se rozhodujete právě mezi těmito dvěma diktafony, věnujte prosím následujícímu článku pozornost.

 Eltrinex V4ProD-Mojo Meraby
Integrovaný reproduktoranoano
Paměť4 GB1 GB
Formát záznamuMP3MP3
USB2.02.0
Redukce šumuanone
Firmware upgradeanoano
Ekvalizéranoano
VOR (hlasem řízené nahrávání)anoano
AGC (vyvážení ciltivosti mikrofonu)anoano
Časované nahrávání (timer)anoano
Integrovaný mikrofonanoano
Externí mikrofonanone
Sada pro odposlech z pevné linkyanone
Záznam do oddělených složekanoano
Nastavení rychlosti přehráváníanoano
Napájení2x AAA2x AAA
Výdrž na baterie (záznam)25h15h
Hmotnost (bez baterie)40g45g

Hlavní přednosti jednotlivých diktafonů:

D-mojo Meraby
Tento diktafon je v první řadě řešením pro uživatele, kteří nechtějí do zařízení investovat příliš mnoho peněz. Nabízí proto paměť relativně skromné kapacity (v porovnání s diktafonem Eltrinex V4Pro), na druhou stranu v porovnání s konkurenčními produkty podobné kategorie patří i svou kapacitou mezi špičku. Kvalita nahrávky je na velmi vysoké úrovni a navíc nabízí funkce jako VOR (nahrávání řízené hlasem), časované nahrávání (timer) a nastavení citlivosti mikrofonu. Vhodný je tento produkt také k provádění dlouhých záznamů při napájení diktafonu přímo z elektrické sítě (za použití adapteru). Výdrž na dvě AAA baterie se pak pohybuje na standardní úrovni cca 15 hodin.

Eltrinex V4Pro
Produkt vhodný zejména pro uživatele, kteří vnímají diktafon jako vážnější a dlouhodobější investici. V první řadě nabízí 4x vyšší kapacitu paměti (celkem 4 GB), což je v praxi brzy velmi ocenitelná výhoda. Není nutné provádět pravidelné promazávání nahrávek a navíc máte vždy většinu důležitých záznamů při sobě.
Další přední výhodou je vysoce nadstandardní kvalita nahrávky včetně velmi výkonného vestavěného reproduktoru. Diktafon je tak možno použít k srozumitelné reprodukci nahrávky i za mírného hluku. Kvalitu samotné nahrávky lze vyladit také aktivací funkce odstranění šumu, či případně nasazením externího mikrofonu (vhodný zejména pro nahrávání na vyšší vzdálenost). Dále disponuje stejnými funkcemi jako D-Mojo Meraby (tedy VOR, TIMER, nastavení citlivosti, atp.). Výdrž na dvě AAA baterie pak dosahuje délky až 25 hodin přičemž hmotnost samotného přístroje je cca o 5 gramů nižší než u diktafonu D-Mojo.

Závěr a shrnutí

V případě, že jste finančně limitováni, či potřebujete diktafon pouze k občasnému použití, či do náročného terénu kde hrozí poškození či zničení přístroje, doporučujeme zvolit model D-Mojo Meraby. Pokud však hledáte kvalitní zařízení vhodné i pro profesionální použití (zároveň však cenově dostupné), doporučujeme jednoznačne volit Eltrinex V4Pro, který nabízí významnou přidanou hodnotu už jen ve velikosti integrované paměti.

Související produkty:

Produkty
Nové zboží
Představení zboží
Náš tip

Partneři: Elektronika | Diktafony | Nahlížení do KN
...