Úvodní stránka >> Skype telefony
Všechny ceny včetně DPH.
Kategorie zboží
Akční nabídky
Certifikáty

Skype telefony - představení produktů

Nárůst počtu uživatelů Skype

Telefonování přes internet získává v poslední době na velké oblibě. Předností je zejména možnost uskutečnění bezplatného lokálního i mezinárodního hovoru z PC na PC, případně z PC na telefon. Nejrozšířenější službou tohoto typu se pak stal díky svým možnostem a funkcím velmi výkonný systém Skype. Stejnojmenná aplikace Skype umožňuje uživateli navázat zdarma hovor s kýmkoli po celém světě, kdo taktéž službu Skype využívá, případně s pomocí předplaceného kreditu volat na pevné telefonní linky a mobilní telefony v zahraničí za ceny místních hovorů.

Nevýhodou aplikace Skype spuštěné na Vašem PC je však právě samotná závislost na zapnutém počítači, který musí být zároveň neustále připojen k internetu. Z tohoto důvodu byly vyvinuty tzv. Skype telefony, které se snaží tyto nepříjemnosti eliminovat.

Telefonování přes Skype je zdarma

První generace skype telefonů byly pouze jakousi periferií pro klasické PC, zajistily sice větší komfort pro samotný hovor, nicméně závislost na zapnutém PC zde zůstala. V dnešní době je však možno najít i skype telefony které dokáží pracovat jako nezávislá jednotka (připojují se přímo k internetu). Výhodou takového zařízení je zejména dostupnost 24 hodin denně na Vašem skype "čísle" a možnost kdykoli snadno uskutečnit hovor stejným způsobem jako z běžné telefonní linky. Systém skype tak dostává zcela jiný rozměr a jeho využitelnost se dramaticky zvyšuje.

Rozdělení skype telefonů

Základní skype telefony jsou již zmíněné periferní zařízení připojovaná k PC. Výhodu je zde pouze možnost telefonovat přes skype klasickým telefonním sluchátkem. Poměrně nízká užitná hodnota je kompenzována také nízkou cenou těchto produktů.

Samostatné skype telefony již obsahují jednotku která nahrazuje počítač. Připojují se tedy přímo k internetu stejně jako klasické PC (do síťové zásuvky ETHERNET, případně do routeru, atp.). Výhodou je již zmíněná dostupnost 24 hodin denně a nezávislost na zapnutém PC. Díky tomu lze dosáhnout i značné úspory výdajů za elektřinu, jelikož Skype telefon má oproti zapnutému PC zcela zanedbatelnou spotřebu.

Wi-fi skype telefony jsou vhodné řešení v místech, kde je nainstalována bezdrátová síť wi-fi (IEEE 802.11). Wi-fi skype telefon se přihlašuje do internetu bezdrátově a dostupnost je tak závislá pouze na dosahu samotné wi-fi sítě. Tyto skype telefony však ze své podstaty nemohou být duální.

Duální samostatné skype telefony

Duální skype telefony jsou zejména produkty z kategorie samostatných skype telefonů. Označení "duální" znamená možnost připojit takový skype telefon nejen k síti skype, ale současně i k jinému standardu (většinou se jedná o běžnou telefonní linku). Takový skype telefon potom slouží zároveň i jako pevná linka s využitím pouze jednoho sluchátka.

Doporučení pro výběr vhodného Skype telefonu

Skype certifikace

Certifikace skype. Vždy vybírejte pouze produkty, které nesou označení "skype certified", což zajistí kompatibilitu s protokolem i do budoucna. V opačném případě může v případě změny či úpravy protokolu dojít k omezení funkčnosti Vašeho skype telefonu.

Dosah bezdrátového skype telefonu. Pokud uvažujete o koupi bezdrátového skype telefonu, doporučujeme klást důraz na co největší dosah sluchátka od základní jednotky. I v případě, že takové vzdálenosti nevyužijete, získáváte jistotu, že zvuk bude kvalitní a čistý i v případě, kdy signálu budou stát v cestě tlumící elementy (součásti interiéru, zdi atp.).

Zobrazte si aktuální nabídku produktů z kategorie Skype telefony.

Skype telefony
Nové zboží
Představení zboží
Přijímáme on-line

Partneři: Dualphone | Elektronika | Diktafony | Skype | Mobilní telefony
...